//שומרים על הפרטיות ומתקינים דלת אקוסטית

בחללים ציבוריים ופרטיים יש צורך בבידוד רעשים ושמירה על הפרטיות . גם אם לא בכל החלל אז לפחות בחלקו.

ובשל צורך זה נולד הפתרון בדמות דלתות אקוסטיות המבודדות רעשים בדרגות בידוד שונות . תמיד תוכלו לבחור במגוון דלתות הזזה או דלתות פולימר במידה ולא תרצו להשקיע בדלת אקוסטית אך קחו בחשבון שיש לכך משמעות והשפעה על הרעש והפרטיות בחלל.

איך זה עובד? 

נתחיל מההתחלה ונבין מהו צליל. צליל הוא סוג של אנרגיה אשר נוצרת מדחיסות של אוויר. גלי קול נוצרים בשל עלייה או ירידה בלחץ בנקודה או באזורים מסוימים של חומר, הנקראת הפרעה. הבנת יסודות העברת הקול וכיצד להשתמש בחומרי בניין לבידוד קול יעיל היא מכריעה בעיצוב בניינים ובתים.  נוחות, פרודוקטיביות ופרטיות הם רק כמה מהיתרונות של בניינים ובתים שנבנו עם חומרים מבודדים אקוסטית. דלתות עמידות לרעש ממלאות תפקיד מרכזי בהשגת פרמטרים של ספיגת קול ובידוד בעוד שדלת אקוסטית היא מרכיב חשוב, הקירות והתקרה צריכים להיות בעלי תכונות עמידות בפני רעש גם כן.

לצורך העניין אם נתקין דלת אקוסטית בחדר עם קירות גבס הרי שהבידוד כמעט ולא יעזור – דלתות פנים המבנה צריכות להיות בקורלציה עם סוג הקירות והתקרה של המבנה על מנת להגיע לבידוד מקסימאלי.

מה היא דלת אקוסטית?

דלת אקוסטית הינה דלת מוצקה וממוסגרת בכבדות, הכוללת לרוב חותמות מסביב לקצוותיה ובניה מבודדת להפחתת רעש ותנודות. בהתאם להתקנה ולעיצוב, הדלת מדורגת לפי רמת בידוד הרעשים. ישנם סוגים רבים וציונים לדלתות אקוסטיות עבור בתים פרטיים ותעשיות שונות. לפעמים דלת אקוסטית עשוייה פלדה מלאה או עץ עם ליבה מבודדת כדי להשיג שקט מרבי כאשר אין צורך בשקיפות. דלת בסגנון זה משמשת לעתים קרובות בחדר בדיקה במשרד רופא למשל, שם שיחה בין הרופא למטופל מחייבת פרטיות מוחלטת.

במחלקות ייצור או מפעלים המכילים מכונות כבדות, כלים או פעילות ממונעת יש בדרך כלל דלתות אקוסטיות בכל החלל כדי לשמור על רמות רעש מסוכנות מחוץ לאזורים מיושבים. מפעל ייצור גדול עשוי להשתמש בדלת אקוסטית בכדי ליצור פרטיות והגנה על מנהלים הנדרשים לפקח על התפוקה בקומה הראשית. בית דפוס ישתמש בדלתות ובפאנלים אקוסטיים בכדי לדכא את רעשי מכונות הדפוס הגדולות תוך שהוא מאפשר מעבר עבור אנשי עיתונות וטכנאים לתחזק ולהפעיל את המכונות.

בבתים פרטיים תוכלו לבחור דלתות אקוסטיות מסוג אחר. בבית פרטי לרוב אין צורך בדלת פלדה מסיבית וגדולה כמו במפעל למשל. ובנוסף לכך בבית פרטי יש את העניין העיצובי מעבר לעניין הפרקטי. כל מתקן בו צריך להפריד קול מאנשים, מקומות או דברים כדי להבטיח בטיחות, פרטיות או פרודוקטיביות ועדיין לספק שיטת מעבר בין שני מיקומים או יותר, יזדקק לדלת מסוג זה. אם תביטו סביב על הסביבות האישיות שלכם  תוכלו להבחין בבהירות רבה יותר במספר שימושים בדלת האקוסטית. 

דלתות הזזה ודלתות פולימר 

במידה ועניין האקוסטיקה פחות רלוונטי או משפיע על החלל אותו בחרתם לשפץ או לעצב מחדש תמיד תוכלו לבחור סוגי דלתות אחרות . דלתות הזזה יתרמו לתחושה מרווחת במבנה , ואם מדובר בדלתות הזזה העשויות מזכוכית ניתן לייצר אותן עם זכוכית מבודדת ככה שאמנם לא תהיה פרטיות בגלל השקיפות אך בכל מה שנוגע לבידוד הרעש תוכלו למצוא דלתות מבודדות ברמה גבוהה. אך כמובן שככל שרמת הבידוד עולה כך גם המחיר בהתאם.

בנוסף לכך תוכלו לבחור לייצר גיוון בחלל הן מבחינת מראה והן מבחינת תקציב . תוכלו לבחור בחלק מהחדרים במשרד או בבית בדלתות פולימר סטנדרטיות בעיצובים ובצבעים שונים ובאזורים החשובים יותר אשר הצורך לבידוד הרעש הוא ממשי כמו חלל פגישות בעבודה תוכלו ליצור בידוד פלדה עץ או זכוכית. 

כיום ניתן לראות כי קיים מגוון רחב של סוגי דלתות לצרכים שונים. בין אם מדובר בבית פרטי ובין אם בחלל ציבורי או תעשייתי. ניתן להבין כי בחירת הדלת אמנם נראית נושא זניח לרוב האנשים אך בפועל בחירה נכונה ואיכותית תשפר פלאים את איכות החיים והפרטיות של האנשים בחלל.

By |2021-05-23T09:58:32+00:00מאי 22nd, 2021|מאמרים|