//סוגים של דלתות פנים לחדרי שינה שכולם צריכים להכיר

האם אתם מחליפים דלתות פנים ישנות? כל אחת מהדלתות הפנימיות לחדר השינה, לחדר האמבטיה, למסדרון, לסלון ולחדרים אחרים יש אמירה בחלל הבית. רצוי לבחור את דלתות הפנים שיעשו רושם ויתאימו לצרכים שלכם. דלת פנים יפהפייה היא דבר שמוסיף לסגנון הבית שלכם. ניתן להשתמש בהן בצורה חכמה כדי להשפיע באופן דרמטי על מראה החדר. מכיוון שרוב האנשים רוכשים בתים עם דלתות מותקנות, לעתים קרובות אנו מתעלמים מהם. אך כל בית זקוק לדלתות פנים טובות ויש להשקיע מחשבה בכך. בדקו את הסגנון, החומרים והציר של הדלת בעת בחירת דלתות פנים חדשות. הדלת החיצונית של הבית שלכם מעניקה רושם ראשוני נהדר לאורחים, אך אז דלתות הפנים צריכות לעמוד ברושם ההוא וצריכות להיות בהרמוניה עם העיצוב. דלתות פנים צריכות לתת  תחושת אופי בביתכם.

טיפים לבחירת דלתות פנים

סגנון הדלת- קיימים סגנונות שונים של דלתות פנים. דלתות צרפתיות דו-כיווניות, דלתות הזזה וסגנונות אחרים. סגנון הדלת מכתיב את עיצוב הבית שלך ברמה כלשהי תוך מתן מראה ותחושה מעוצבת יותר לביתך. הדלתות צריכות להשתלב היטב בגודל הכללי של החדר מכיוון שדלת מסיבית עשויה להעמיס על חדרים קטנים וההפך הוא גם נכון. אפשר תמיד להתייעץ עם מעצבת פנים בכדי לוודא שהבחירה של הדלת אכן מדויקת.

ציר הדלת-  ניתן לבחור כיצד תהיה תנועה הדלת בעת בחירת הדלתות. זה יקבע צירים וידיות וגם את כיוון פתיחת הדלת. תלוי בידית, הדלת תיפתח לעברך או בכיוון ההפוך. 

רעש- דלתות פנים מדורגות על פי העברת הקול שלהן, המודדת את אובדן הקול דרך הדלת. דלתות צריכות לחסום כמה שיותר צלילים, אך תלוי גם בחומר הדלת בו משתמשים. עדיף לבחור הגנת סינון רעשים בינוי ומעלה בכדי שהדלת באמת תהיה אטומה לרעש.

מסגור- מסגור דלתות פנים הוא עניין חשוב . מסגור לא טוב עלול לגרוע ממראה הדלת ולהפוך אפילו דלתות יקרות לדלתות במראה זול אף על פי שעלו הרבה. חשוב לשים לב לסוג החומר שאיתו מתבצע המסגור וטיב איש המקצוע שאיתו תעבדו.

דלתות הפנים הטובות ביותר 

לאחר שלקחתם בחשבון את הטיפים הכתובים מעלה בעת בחירת הדלת הנכונה לחלל הבית שלכם תוכלו לבחון איזה מבין האופציות שקיימות כדאי לכם לבחור . להלן הדלתות הטובות ביותר נכון לשנה זו .

דלתות פאנל – דלתות פאנל הן דלתות הפנים הפופולריות ביותר בבתים כיום.  עם דוגמאות מרובעות או מלבניות הפרושות על גבי לוח אחד גדול, עד שמונה לוחות או יותר. הדוגמאות כוללות גימורים דקורטיביים וניתן גם להוסיף ת זכוכית. בחירת דלת מסתכמת בטעם אישי. גם בתוך דלתות הפנאל יש כמה סוגים שאפשר לבחור למשל דלתות פולימר ועוד.

דלתות הזזה– דלתות הזזה עשויות לרוב מעץ, זכוכית או אפילו מראות. הרבה מהדלתות משמשות לארונות וידועות כתופסות מקום מינימלי. הן אינן נפתחות בציר נדנוד ובכך חוסכות שטח רצפה יקר אך מנגד זקוקות למרחב משמאל או מימין לכל דלת. דלתות אלה מספקות אפשרות ייחודית לחדרים שונים, במיוחד אלה המורכבים מפתחי דלתות צרפתיים. כיום בהמון בתים בסגנון מודרני קיימות דלתות הזזה בזכות המראה המינימליסטי והמדוייק שלהן.

דלתות כיס – דלתות כיס חוסכות עוד יותר מקום ביחד לדלתות הזזה. אם דלתות הזזה נעות על ציר מסילה הלוך ושוב דלתות כיס נכנסות לתוך הקיר ולא נמצאות על גביו של הקיר. יש להן מראה חדשני ונקי והן מומלצות מאוד. 

דלתות צרפתיות- כוללות מסגרות של לוחות שקופים, המוקפות בחומר שקוף או בזכוכית. ניתן לעצב לוחות אלה בדרכים שונות כדי למקסם את האור בחדר. דלתות צרפתיות משתמשות בתצורת דלת עם שתי דלתות תלויות צירים המסתובבות זו לזו. משטחי זכוכית או לוחות דקורטיביים שניתן להוסיף יעניקו זוהר לחלל שלכם. דלתות אלה טובות לחדרי מוסיקה, סלונים, חדרי שינה הורים וכדומה. זה מוסיף מראה יוקרתי משרה תחושה אוורירית לכניסה ומאפשר עוד כניסה  של אור לחלל הבית.

כאמור דלתות פנים לחדר שינה או לכל חדר אחר בבית הן חשובות אפילו יותר ממה שאנו חושבים. הן ברמה הפונקציונאלית והן ברמה העיצובית . חשuc שתמצאו דלת שאתם אוהבים את הסגנון שלה ויחד עם זאת שהיא תהיה מבודדת רעש ונוחה לשימוש. 

By |2021-06-28T07:38:40+00:00יוני 28th, 2021|מאמרים|