//האם כדאי לרכוש דלתות פנים באולם תצוגה או באינטרנט – יתרונות וחסרונות

בכל הנוגע לקניות מוצרים ושירותים מקוונים יש יתרונות רבים כגון יעילות, נוחות ומבחר גדול יותר, כמו גם מחירים פוטנציאליים טובים יותר ממה שנמצא בחנות רגילה. על פי סקר גדול שנערך לאחרונה נמצא כי 69% מהאוכלוסייה הבוגרת מבצעת כיום רכישות אונליין , נתון זה עלה אף יותר כאשר מגפת הקורונה הייתה בשיאה ואנשים נאלצו להזמין או להסתגל למציאות בה ההזמנות מתבצעות באינטרנט. תחום הרכישות באינטרנט לא מראה שום סימן להאטה, במיוחד  כאשר מדיה חברתית הופכת לפלטפורמה חזקה לקניות. המסחר המונע על ידי מדיה חברתית צפוי להגיע ל -36 מיליארד דולר בשנת 2021.  לצורך המחשת היתרונות והחסרונות ניקח את דלתות הפנים כמוצר מדגים.

יתרונות

ישנם יתרונות רבים לרכישה באינטרנט והנה כמה מהם:

חיפוש באינטרנט

כאשר תחפשו דלתות פנים באינטרנט אחד היתרונות הוא הימנעות מאנשי מכירות אשר יכולים לשנות את הבחירה שלכם, או לגרום לכלם להוסיף מוצר או לבחור דלת שלא רציתם. בנוסף ברכישה מהאינטרנט אתם נמנעים ממפגש עם קהל תור בקופה ובמקום מבצעים רכישה בנוחות על הספה בבית שלכם, תוכלו להתלבט מבלי להיות בלחץ כמו בחנות עצמה.

ביקורת אינטרנטית 

ביקורות מקוונות מקלות על קבלת מידע פנימי על המוצר או החנות שאתם מעוניינין לרכוש בה. למשל בחנות דלתות הזזה מסויימות בעלי החנות איפשרו ללקוחותיה להוסיף תמונות שלהם כאשר דלתות פולימר או דלתות ההזזה מותקנות כבר בביתם ובכך איפשרו ללקוחות עתידיים לקרוא ביקורות כתובות, על מנת לבצע חכמה. זה מועיל גם לעסקים קטנים. שמונים ושבעה אחוזים מהצרכנים קוראים ביקורות מקוונות על עסקים מקומיים, על פי סקר סקירת הצרכנים המקומיים .

משלוח חינם

משלוח חינם מהווה גורם מרכזי לרכישות מקוונות. משלוח חינם מוביל למכירות רבות יותר, על פי סקר שנערך לאחרונה בטקסס. שמונים וארבעה אחוזים מהנשאלים דיווחו כי ביצעו רכישה ספציפית מכיוון שהוצעה משלוח חינם, ו -77% מהצרכנים אמרו כי נטשו רכישה כתוצאה מאופציות משלוח “לא מספקות” . כאשר תגיעו לרכוש את דלתות הפנים שלכם לביתכם החדש תוכלו לבדוק מי מהאופציות אונליין מאפשר משלוח חינם והאם יש תוספת תשלום על התקנה .

חסרונות 

אליה וקוץ בה . על כן גם להזמנות באינטרנט יש חסרונות מסוימים שעליהם יש להיות מודעים לפני ביצוע רכישות.

מדיניות החזרות

מדיניות החזרות של חברות רבות כוללת תשלום דמי החזר או דמי אחסון מחדש של אותו מוצר אפילו אם המוצר הגיע פגום אלייך הביתה. אם החברה לא מספקת תווית משלוח חזרה תאלצו לשלם את שירותי הדיוור בעצמכם.

מדיניות זו יכולה להיות בעייתית במיוחד אם מזמינים פריטים גדולים כמו דלתות . הכל תלוי גם מה המדינה ממנה אתם מזימנים והאם יש אפשרות בכלל להזמין דלתות ממדינות אחרות.

טיפ נוסף בעת שימוש באשראי לביצוע רכישות מקוונות, עקבו אחר ההוצאות שלכם. על ידי בדיקה עקבית של הדוח החודשי ושמירת קבלות, תוכלו לפקח טוב יותר על הרגלי ההוצאות, וגם להיות מודעים להונאות או טעויות אפשריות

תשלום מס 

היו מוכנים לשלם מס. לא כל המוצרים מחוייבים במס וזה תלוי בסכום הרכישה של אותו המוצר ובתנאי המסחר עם אותה מדינה משם נקנה המוצר. שימו לב כי מוצר גדול שתרכשו לא מהמדינה שלכם יכול להיות יקר משמעותית עד כי לא שווה לעומת רכישה בטוחה בחנות בארץ. 

ייעוץ מקצועי

אף על פי שיש ביקורת על המוצרים באינטרנט אין כמו ייעוץ מקצועי ואמין במיוחד כשזה נוגע לבחירה חשובה כמו דלתות הפנים של הבית שלכם. סוג החומר  של הדלת הסגנון העיצובי ובידוד הרעשים שלה יכול מאוד להשפיע על הבחירה שלכם ולכן לראות את המוצר במציאות תורם רבות לבחירה . אם תחליטו לרכוש באינטרנט בכל זאת אולי תבחרו במקום המספק ייעוץ טלפוני בנוסף.

למעשה ניתן להבין כי לרכישת דלתות באינטרנט לצורך העניין יש יתרונות וחסרונות. נראה כי אם מדובר בדלתות לבית שלכם רצוי לבצע הזמנה מחנות אינטרנטית בארץ אשר מאפשרת ייעוץ טלפוני בנוגע לדלת שתרכשו . ואם תבחרו להגיע פיזית לאולם התצוגה וודאו שאתם עושים זאת בתקופה שיש בחנות הנחות. כך או כך בצעו רכישה חכמה רק לאחר שלקחתם את כל האופציות בחשבון.

By |2021-05-23T09:52:57+00:00מאי 23rd, 2021|מאמרים|