//דלת זכוכית למקלחת – כל היתרונות המשמעותיים.

בעוד שווילון מקלחת פשוט ישמור על מים שיזלגו מרצפת האמבטיה, דלתות למקלחת יכולות להיות פתרון אלגנטי בצורה משמעותית. הסוג הנכון והמדויק של דלת למקלחת ישפר את מראה חדר הרחצה שלכם תוך שהם מציעים אטימות מלאה לזליגת מים, פרטיות וגישה קלה למקלחת.

מדריך זה עוסק במה שיש לקחת בחשבון בבחירה בין סוגים שונים של דלתות מקלחת מזכוכית, כך שתוכלו למצוא את דלתות המקלחת הטובות והנכונה ביותר לחדר הרחצה שלכם.

הסוגים השונים של אזורי המקלחת

מקלחות בדרך כלל מתחלקות לשלושה סוגים: מקלחות אמבטיה, מקלחות עם תא מקלחת הממוקמות בפינה ודוכנים עצמאיים בגומחה. סוגי דלתות המקלחת שתוכלו לבחור תלויות במידה רבה בעיצוב המקלחון.

סוג רביעי, מקלחת ללא “מכשולים”, והיא בעצם תת קבוצה של מקלחות גומחה או מקלחות פינתיות. סוג התקנה זה הוא בעל עיצוב ללא דלתות עם מראה עכשווי. זה יכול גם לספק כניסה נגישה לכיסאות גלגלים

בנוסף לסוג מתחם המקלחת שיש לכם, תצטרכו לקחת בחשבון את המרחב של חדר הרחצה. דלת מקלחת זקוקה למרחב מספק כדי להיפתח לחלוטין. כמות השטח שיש לכם סביב המקלחת תקבע לאיזה כיוון הדלת נפתחת.

סוגי דלתות זכוכית למקלחת

  1. דלתות הזזה למקלחת – הידועות גם בשם דלתות “מעקף”, הן סוג דלתות המקלחת הטובות ביותר עבור חדרי אמבטיה קטנים או מקלחות אמבטיה. המערכת עליה נעה הדלת מורכבת משניים ולפעמים שלושה פאנלים שמחליקים זה על גבי מסלולים והפעלת דלתות הזזה אינה דורשת שטח רצפה לפתיחת דלת.
  2. דלתות ציר למקלחת – דלתות ציר נפתחות מצד אחד על פינות או תאי גומחה. דלתות מסוג זה הן אידיאליות לפתחים צרים מכדי להכיל דלת הזזה וניתן לשלב אותן עם לוחות קבועים מוטבעים במתחמי גומחות רחבים. בדגמים מסוימים יש צירים המאפשרים לדלת להתנדנד פנימה והחוצה.
  3. דלתות עבור מקלחת פינתית עגולה – דלתות מקלחת עגולות מאפשרות חיסכון עבור מקלחות פינתיות שהן בצורה מעוגלת. סוג דלתות זה אידיאלי למקלחות עצמאיות פינתיות, לרוב מתאפשרת גישה ימינה או שמאלה.

מסגור הדלתות – האם כדאי עם או בלי?

כל סוגי דלתות המקלחת מזכוכית הן ללא מסגרת או ממוסגרות. הנה מה שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים על דלתות מקלחת ללא מסגרת לעומת מסגרות:

דלתות מקלחת ללא מסגרת

יש סגנון עיצובי חדש יותר עם חומרה המותקנת דרך הזכוכית ובעובי זכוכית שונה.

קל יותר לנקות מאשר דלתות ממוסגרות.

נוצרת תחושת מרחב כאשר דלתות ציר ללא מסגרת לעיתים קרובות יכולות להיפתח פנימה או החוצה.

דלתות מקלחת ממוסגרות

יש למסגר את לוח הזכוכית לחומר אלומיניום, נירוסטה או חומר אחר.

יש לכלול מסלול שאוסף ולוכד מים, הדורש ניקוי תקופתי.

דלתות מקלחת ציר ממוסגרות נפתחות רק כלפי חוץ.

במידה וגם אתם מעוניינים לרכוש דלתות פנים חדשות עבור המקלחת שלכם אך אינכם בטוחים לגבי המידות, סוג המסגרת ואפילו הדלת עצמה – אנו בחברת “טובול” מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בכל עת ונשמח לסייע לכם.

By |2021-02-23T12:13:07+00:00פברואר 12th, 2021|מאמרים|