//דלתות מטבח: פוליאסטר או פולימר

למרות שניתן לרכוש דלתות עץ אמיתיות או להכין אותן בהתאמה אישית עבור , יותר ויותר מטבחים בעלי צורה כזו או אחרת נראים בעלי דלתות פלסטיות או בשמן המקצועי דלתות פולימר. בדרך כלל דלתות אלה עשויות מ- MDF (סיב עץ בצפיפות בינונית, סיבי עץ דחוסים) ומכוסות פלסטיק שונים, אקריליק או פולימרים.

פלסטיק הוכנס לראשונה למטבחים עם משטחי כיסוי מלמין ודלתות מרובעות שטוחות מכוסות במלמין. המלמין הוא עדיין מוצר חשוב במטבח, זמין בחנויות שיפוצים ביריעות פלסטיק עבות חזקות בגודל של 4 מטר על 8 מטר עם כל מיני צבעים, דוגמאות ומרקמים.

אך עם כל היתרונות של החומר המשובח הזה, דלתות פנים או חוץ לבית לא היו זקוקות לאותה הגנה כמו משטחי העבודה ולכן תעשיית דלתות המטבח עברה לפלסטיק צילומי דקיק אחר, שבעצם מעניק שכבת הגנה מעולה מעל חומר הגלם שהוא בעצם העץ ונמצא תחתיו וזאת בשימוש על ידי החומרים הבאים: אקריליק, פולימר או מגן שקוף.

הצעות חדשות אלה אינן מכבידות על הצורך להניח יריעות מלמין על דלת הדלת ובנוסף שכבות פלסטיק תואמות בצידי הדלת – הדלתות החדשות כוללות עטיפה מתמשכת של הגנת פלסטיק מסביב לדלת.

בכדי להבין יותר לעומק מה ההבדל המהותי בין שני סוגי חומרי הגלם פוליאסטר ופולימר הנעשים בהם שימוש להכנת דלתות למטבח – הנה מדריך קצרצר שיעשה לכם סדר.

קודם כל, החשוב ביותר הוא למצוא את המראה הרצוי. לאחר שהגעתם להחלטה העיצובית בנוגע לדלת המטבח שלכם, כעת אתם יכולים לגשת ולבחון את החומרים השונים. כאמור, דלת עץ היא אידיאלית ויכולה להחזיק שנים רבות אך מדובר על תחזוקה שוטפת, השקעה כספית גדולה וסגנון מאוד מסוים שצריך להתאים לביתכם.

לעומת זאת, אם אתם רוצים למצוא משהו בין לבין, אנו ממליצים על דלתות פולימר מפני שהן “יחסית” אינן יקרות, והן עמידות ביותר.

דלתות פוליאסטר

חומר גלם העשוי מ-5 חלקים כאשר 4 חתיכות MDF עטופות בפוליאסטר בתוספת לוח MDF ¼ מכוסה במלמין. דגמים מסוימים מציעים חללי זכוכית במקום לוח  MDFוהוא זול יותר מפולימר מכיוון שקל יותר לבנות אותו. עם זאת שימו לב שכנראה האחריות על דלתות העשויות מחומר זה לרוב יהיו מספר שנים בודדות בלבד.

דלתות פולימר

עשוי מחתיכה אחת של MDF המעוצבת על ידי נתב ואז מכוסה ביריעת תרמופויל – פלסטיק שנוצר ומתאים לפאנל המעוצב עם יריעת פלסטיק רציפה אחת.

יכולות להיות לוחות שטוחים עם טיפול בקצה או דלתות ממוסגרות עם חיקוי עם מפרקי מסגרת של 90 או 45 מעלות.

חומר זה אכן מעט יקר יותר מפוליאסטר בגלל תהליך הייצור התובעני יותר, אך ברוב החברות תקבלו המון שנים של אחריות מוצר שנות מכיוון שהוא אינו מורכב מחמישה חלקים מודבקים ולכן אנו ממליצים על דלתות פנים פולימריות.

במידה והחלטתם כי אתם מעוניינים לרכוש דלתות חדשות אך אתם עדיין לא בטוחים לגבי סוג החומר, אנו בטובול דלתות מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בכל שלב ונציגינו ישמחו לעזור לכם.

By |2021-03-10T09:42:59+00:00מרץ 10th, 2021|מאמרים|